Výměna silikonu

Silikon okolo vany

Odborně a rychle

Výměna silikonu okolo vany


Proč by se měl pravidelně měnit silikon okolo vany?

Silikon okolo vany je v závislosti na použití chemický přípravek, který má určitou životnost. Dnes jsou na trhu již silikony, které odolávají plísním. Ovšem taková životnost průměrného silikonu je cca jeden až dva roky. 

Vždy po osprchování, nebo koupání by uživatel měl vanu okolo silikonu ručníkem osušit. Bohužel ne každý na toto myslí a voda potom zůstává na rantlu vany. Tato voda pak reaguje na silikon a vznikají tak potom plísně. 

Pokud již silikon není v dobré kondici, voda se dostává pod něj. Následně voda teče za vanou a vsakuje se do zdi. Tento proces trvá nějakou dobu, aniž by jste si toho všimli. 

Většinou přijde soused, který bydlí pod vámi a sdělí vám informaci, že máme na stropě mokrý flek. Je to z toho důvodu, že silikon již neplní svou těsnicí funkci. Každá domácnost, která má doma vanu nebo sprchový kout by měla silikon nechávat obnovit každé 2 až 3 roky. 

Objednávka termínu telefonicky

📞 720 757 047

Zavolejte 8:00 - 20:00

Jak řeším opravu silikonu?

Nejprve odstraním starý silikon. Veškerý silikon, který je na obkladačkách a zároveň na vaně musím důkladně odstranit. Pomocí speciálních a drahých chemických přípravků navlhčím silikon a nechám přípravek působit. Chemická reakce silikon změkčí a následně pomocí nože veškerý starý silikon včetně všech plísní odstraním. 

Po odstranění musím vše pečlivě vysušit a desinfekčním přípravkem očistit a odmastit veškeré stěny. Následně mohu aplikovat silikon nový. Práce za silikonem je velice náročná a zabere více času než jiné práce. Proto celá operace trvá cca 2 až 3 hod. práce. 

Ukázky mojí práce z praxe

💰Cenové příklady z praxe

Výměna silikonu u moderní vany 

Zákazník potřebuje vyměnit silikon moderní vany s moderním obkladem. Mezi vanou a obkladem je malinká ta spára. Čili budeme používat pouze samotný silikon bez dalšího extra materiálu.

🚚 Dopravné po Plzni k zákazníkovi stálo dle kilometrů 600 korun.

🛒 Nákup materiálu na zakázku je zdarma již v ceně.

🛠️ Celkový čas práce včetně času na cestě stálo 2100 korun.

📦 Použitý drobný materiál na potřebnou opravu nebo výměnu stál 800 korun.

💰Celkem tedy po sečtení práce, dopravy a materiálu zákazník za opravu zaplatil 3500 korun.

Výměna silikonu u starší vany s lištou

Zákazník potřebuje vyměnit silikon starší vany, kde mezera mezi vanou a obkladem je větší. Z tohoto důvodu nelze použít pouze silikon, protože by celkový vzhled byl ošklivý a silikon by špatně držel. V tomto případě se mezi obklad a vanu vkládá plastová nebo jiná dekorační lišta, která utěsní mezeru.

🚚 Dopravné po Plzni k zákazníkovi stálo dle kilometrů 600 korun.

🛒 Nákup materiálu na zakázku je zdarma již v ceně.

🛠️ Celkový čas práce včetně času na cestě stálo 2100 korun.

📦 Použitý drobný materiál na potřebnou opravu nebo výměnu stál 1300 korun.

💰Celkem tedy po sečtení práce, dopravy a materiálu zákazník za opravu zaplatil 4000 korun.