Rovné sektorové kuchyňě

Sestavení kuchyňské linky

Výřezy do pracovní desky

Sestavení kuchyňské linky

ℹ️ Milí zákazníci, montáž kuchyňské linky je asi nejsložitější operací, která spojuje několik řemesel dohromady. Truhláře, instalatéra, elektrikáře a další profese. Práce je určena pro 1 až 2 pracovníky dle složitosti a velikosti kuchyně. Délka práce se odvíjí dle složitosti kuchyně a obvykle zabírá 1-2 pracovní dny. Proto si na montáž vyčleňte alespoň 2 dny.

Mnoho zákazníků volá nebo píše a zajímá je cena montáže. Ovšem bez bližších informací a fotek z místa, kde se bude budoucí kuchyň montovat se cena stanovuje opravdu špatně. 

Proto jsem pro Vás vytvořil orientační ceník v EXEL tabulce, kde si sami spočítáte orientační cenu montáže. Po stažení souboru si do zeleného sloupečku doplníte počet metrů a kusů všeho co budete chtít namontovat a zapojit. Výsledná cena je však orientační a upřesní se až na místě dle provedených prací.

Důležité - příprava pro kuchyň

Sestavuji jen rovné kuchyňské linky - (linky do U nebo L tvaru nesestavuji.)

Pro montáž kuchyně je potřeba stavební příprava. Není kuchyň jako kuchyň a je třeba mít před montáží vše potřebně nachystáno a rozmyšleno. Co musíte mít připraveno před montáží?

Elektroinstalace: 

  • Myčka by měla mít připravenou vlastní zásuvku. U myčky stačí běžná 230V zásuvka. 
  • Vestavná trouba by měla mít svou samostatnou zásuvku 230V - 400V dle typu trouby a měla by mít svou zásuvku na samostatný jistič!
  • Indukční elektrická deska by měla mít svůj samostatný přívod 400V na samostatný 3 fázový jistič!
  • Digestoř - pokud budete mít digestoř, měl by být ze zdi vyveden kabel nebo zásuvka přímo v místě umítění digestoře, nebo těsně vedle. Pokud totiž vyvedete kabel někde jinde, bude pak problém digestoř zapojit. Zásuvka či kabel musí být na 230V.
  • Lednice - opět by měla mít svou samostatnou zásuvku 230V.

Vodoinstalace:

  • Vodovodní baterie se připojuje  na studenou a teplou vodu a je potřeba mít přichystané kohoutky na připojení baterie. Kohoutky mají závit 3/8. Přípojné koutky by měly být přímo v místě, kde bude skříňka na dřez.
  • Myčka - je potřeba mít přivedený samostatný kohoutek na přívod vody pro myčku. Kohoutek je shodný s přívodním kohoutkem na pračku a má závit 3/4. Měl by být vyveden vedle kohoutků na vodu, nebo někde, kde budete moci zapínat a vypínat vodu rukou - nejčastěji ve skřínce pod dřezem.

Odpady:

  • Dřez se zapojuje na odpadní rouru, která by k tomu měla být určena a připravena. Měla by mít průmět 50 mm minimálně 40 mm. Odpad by měl být také ihned pod budoucím dřezem. Pokud bude jinde, není zaručeno, že se podaří dřez zapojit.
  • Odpad na myčku či pračku - pokud budete mít tu možnost, je lepší zedníky nechat připravit i samostatné odpady pro myčku a třeba pračku. Pokud nelze, tak se myčka napojí na sifon od dřezu, ale není to ideální pro funkčnost.

Připojení plynové a elektrické varné desky nezajišťuji - je potřeba si najít vlastního plynaře, elektrikáře mohu doporučit a dát kontakt.

Jak by měla správně být udělána příprava na kuchyň?

Zhruba takto by mělo být připraveno místo k montáži na kuchyň.

Orientační ceník ke stažení

Zde si můžete stáhnout tabulku s ceníkem a doplnit si počet kusů do zeleného sloupečku. Následně Vám v tabulce vyjde celková cena sestavení Vaší kuchyně. Sestavení kuchyně již od 10.000.

Ukázky práce