„Nebojte se zeptat na cokoliv“

Nejčastější dotazy

Co zákazníky nejvíce zajímá?

Jak si vybrat spolehlivého řemeslníka?

Milí zákazníci, dnes je to opravdu těžké narazit na spolehlivého, ochotného a usmívajícího řemeslníka. Za prvé jich je málo a za druhé většina má zájem o větší zakázky.

Určitě jste se někdy dostali do situace, že jste zavolali řemeslníkovi a on byl to telefonu nepříjemný nebo momentálně neměl čas. Nebo měl řemeslník přijet v a vůbec nedorazil? Je Vám to povědomé? Já tedy tyto příběhy od zákazníků slýchám neustále.

Jelikož jsem si vybral práci která mě baví a naplňuje, tak u mě si můžete být jistí, že dodržím to na čem se domluvíme. Můžete očekávat spolehlivost, ochotu, kvalitu práce a dochvilnost. 

Zákazník by si vždy měl položit otázku, zda je pro něj důležitá jen nejnižší cena za kterou asi nedostane moc dobrou službu nebo zda chce šikovného, ochotného, spolehlivého řemeslníka. Ano u lepšího řemeslníka dostanete mnohem lepší služby a lépe odvedenou práci. Vždy se snažím o co nejlepší výsledek za rozumnou cenu, tak aby byl zákazník spokojen.

V neposlední ředě by se zákazník měl podívat na reference daného řemeslníka a ověřit si zda je spolehlivý. Pokud tomu tak není a nemá doporučení, je lepší se nad tím zamyslet.

Nejčastější dotazy

Jak dopředu si mám objednat vaše služby ?

Termín práci si plánuji s každým individuálně.

Obsloužím několik zákazníků denně, proto jsem časově dostupný do několika dní od zavolání.

Stačí mi zavolat a společně se domluvíme na termínu. Termín může ovlivnit také velikost a rozsah práce.

Vždy se snažím vyhovět zákazníkovi a přijet k Vám co nejdříve v řádech několika dnů od zavolání.

Jakou máte pracovní dobu?

Jelikož mám práce opravdu hodně a jsem vytížen, tak začínám u prvního zákazníka vždy pracovat už od 8:00 ráno ve všední dny a další zákazníci následují dle rozsahu prací.

Pracuji převážně jen v dopoledních hodinách, protože to má člověk nejvíce energie.

Odpoledne se věnuji rozesíláním faktur, nákupu materiálu pro zakázky na další den, připravuji si materiál a nářadí na další den, což také zabere dost času.

O víkendu pracuji jen v nutných případech za příplatek 20 %

V čem jste jiný než ostatní?

Mojí snahou je pomoci všem, kteří o mojí pomoc stojí. Jsem slušně vychován a moje vystupování by Vás mělo ihned zaujmout. Zvedám telefonáty nebo zavolám zpět pokud zrovna nemohu telefon zvednout.

Jsem nekuřák. Svou práci jsem si vybral, protože jí mám moc rád a baví mě pomáhat ostatním lidem.

Jsem spolehlivý a nic na Vás nehraju. Navíc bych chtěl jednou předat řemeslo a svou firmu mému synovi. Proto se snažím vše dělat poctivě a kvalitně. Moje děti na mě musí být hrdé!!

Musíme předem doma něco připravit?

Na montáž potřebuji mít dostatek prostoru. Proto pokud to půjde je potřeba mít připravené a uklizené místo montáže.

Například na montáž nábytku je potřeba více volného místa.

Další příklad - jdu vyměnit odpadní sifon u dřezu a po otevření kuchyňské skříňky na mě kouká 20 kastrolů, tak to není úplně ono :). Proto si prosím předem připravte volné místo výkonu, abych mohl pracovat.

Jinak veškeré nářadí a vše k montáži si vozím vlastní. Není tedy třeba cokoliv připravovat. 

Musí být doma někdo přítomen?

Vzhledem k tomu, že pracuji sám, tak z bezpečnostních pracovních důvodů je vždy dobré, když jste u montáže někdo přítomen.

Nikdy nevím co se při práci může stát. Pokud budu u Vás doma a vy půjde pryč, tak můžu třeba spadnout ze štaflí a pak mě nemá kdo zavolat pomoct.

Proto preferuji Vaší přítomnost u montáže. Můžeme společně konzultovat i postup práci. Zároveň vidíte jak pracuji a můžete hlídat kvalitu odvedené práce.

Budete potřebovat pomoci?

Ve většině případů nebudu potřebovat pomoci. Jelikož jsem šikovný a mám již léta praxe, tak si vše dělám sám. Občas je ale někdy potřeba třeba jen něco podržet. V takovém případě bych Vás osobně poprosil o pomoc. Během montáže si jinak můžete dělat svou činnost a já budu pracovat za Vás.

Provádíte základní úklid?

Ano, uklidím si po sobě prach. Nosím sebou koštátko a lopatku. Při vrtacích prací i jiných si po sobě zametu prach a hrubé nečistoty.

Obalový materiál jako jsou kartony a igelity si likviduje sám zákazník.

Jste plátce DPH?

Nejsem plátce DPH.

Pracujete i o víkendu?

Práce o víkendu je možná jen v nejnutnějších případech a je to o domluvě mezi mnou a zákazníkem. Práce je s příplatkem 20 % k celkové běžné ceně. Pokud budu mít čas a bude zákazník souhlasit s cenovou nabídkou, je tedy možné se domluvit na práci o víkendu.

Jste cenově levnější než konkurence?

V podstatě jde o to, co za svoje peníze chcete získat. Řekl bych že ceny mám v průměru stejné jako u konkurenčních firem, které provádějí práci na plný pracovní úvazek.

Práci hodinového manžela dělám na hlavní pracovní poměr a tato práce mě živí. Proto mám mnohonásobně vyšší praxi než jiní, kteří si například touto prací jen přivydělávají na vedlejšák. Takový brigádníci jsou jistě levnější, ale zase práci dělají mnohem délé a výsledek nemusí být pro zákazníka uspokojivý.

Já se vždy se snažím o kvalitní práci za rozumné peníze. 

Některé služby mám cenově stejné, některé dražší a jiné zase levnější. V průměru zákazník zaplatí všude stejne.

Spíše se zaměřuji na kvalitu a spokojenost zákazníka a cena vždy odpovídá kvalitě.

Jak se u Vás dá platit?

Platba probíhá v hotovosti na místě výkonu po ukončení prací. Druhou možností je platba online přes bankovní aplikaci v mobilu, pokud jí máte.

Pracujete na úkon nebo na hodinu?

Většina nejběžnějších prací je na úkon, zákazník tak nemusí počítat hodiny a zároveň mám dostatek času na kvalitně odvedenou práci za fixní cenu. 

V některých případech jde o práci, která není v ceníku například nějaké přenášení věcí a podobně. 

V takovém případě tedy používám hodinovou sazbu dle náročnosti. 500 - 700 korun za hodinu práce, což je dnes běžná cena pro řemeslníky a firmy na plný úvazek.

Samozřejmě nelze srovnávat moje profesionální služby s někým, kdo si jen přivydělává na vedlejšák nebo  s cenou nějakého souseda. Často slýchávám od lidí, že před lety to soused opravil za 300 korun :). To ale bylo před mnoha lety dnes jsou ceny všeho úplně jinde. Jsem řemeslník na plný úvazek a touto prací se živím, proto berte prosím v potaz, že si v podstatě objednáváte odbornou firmu a očekáváte za férové peníze dobrou práci.

Kolik mě montáž bude celkem stát ?

Milí zákazníci, 
celková cena se skládá z ceny dopravného + času na cestě k Vám. Dále se počítá samotná práce dle ceníku nebo práce dle hodinové sazby (pouze toto  je můj výdělek). Pokud pode potřeba použít nějaký materiál, tak ten se samozřejmě přičte k celkové ceně a také se přičítá čas strávený nákupem + pohonné hmoty.

Ceny pravidelně aktualizuji dle konkurenčního prostředí, aby zákazník měl co nejvýhodnější a aktuální tržní cenu.

Celkově se cena skládá tedy takto:
  •  1) Dopravné na zakázku po Plzni paušálně 250 kč. (Mimo Plzeň 15 kč/km tam a zpět)
  • 2) Čas na cestě k Vám paušálně 250 kč.
  • 3) Cena práce u Vás na místě dle typu práce viz ceník prací. Ostatní práce mimo ceník jsou v hodinové sazbě 700 korun.
  • 4) Cena použitého materiálu (sifony, hadice, spojky, tmely, wago svorky a jiné).
  • 5) Cena extra nákupu materiálu pro zákazníka (obsahuje čas na cestě + pohonné hmoty) 300 kč. Odpadní sifony, díly na opravu WC, vodovodní baterie, světla, atd.

Můžete uvést cenový příklad?

Příklad 1 - montáž garnáže:

Například budete chtít přivrtat garnýž. Garnýž je menší na 2 úchyty. Dopravné po Plzni 249 kč + čas na cestě 249 kč. Vrtání 2x 149 korun včetně hmoždinky a vrutu - montáž předmětu je v ceně vrtání. Zákazník celkem za montáže garnýže zaplatí 800 korun.


Příklad 2 - oprava dřezového sifonu:

Například budete chtít opravit sifon u umyvadla. Počítá se dopravné po Plzni 249 kč + čas na cestě k Vám 249 korun paušálně. Opravit odpad stojí za 700 korun dle ceníku + připočítám použitý materiál (například 150 kč), který jsem musel na opravu nakoupit, proto přičtu k materiálu cenu za strávený čas nákupu + pohonné hmoty na nákup paušálně 300 kč. Celkem tedy zákazník zaplatí 1650 korun včetně materiálu.

„sledujte aktuality na mém profilu“

Facebook 

Denně nové fotky z montáží