Rodinný e-shop

30.08.2020

Dobrý den milí čtenáři. 

Jsem moc rád za to, že mám tak báječnou rodinu, která mě ve všem podporuje. Jsme v tom společně jako tým a toho si moc vážím.

Výrobu dekorací do domácnosti jsem nechtěl jen tak sám pro sebe, ale měl jsem hlubší myšlenku. Jako první bylo to, že jsem si chtěl vytvořit nějaký koníček, který by mě naplňovat. Dále jsem si představoval, že tato náplň by mohla sloužit i jiným lidem, čili jsem začal postupně budovat prodejní kanál.

A ta podstatná myšlenka toho všeho je ta, že jsem do celého výrobního a prodejního procesu chtěl zasvětit manželku a děti.

Spíše tedy ty děti, protože manželka má práce v domácnosti nad hlavu.

Většina dětí v dnešní digitální době má již pomalu od narození tablety, mobily a počítače. Což o to, naše děti také mají a stále na tom paří :(. Doba je již jiná a moc s tím neuděláme. Ovšem pokud na tento styl zábavy nezbytné moc času, tak tím se to eliminovat dá. 

Obě naše děti jsou velice sportovně nadané. Tomík hraje Basketball a Nikolka tancuje disko. Oba jsou premianti a já jím fandím, ať jim to vydrží. Ať dělají, co je baví.

Zpět k myšlence e-shopu a dětí :).

Chtěl jsem zda bych dokázal děti zabavit tím, že by mi pomáhali s tvořením výrobků. Je to docela složité vše vymyslet sám, podávat si vše sám, rozhodovat sám. Proto jsem dětičky zapojil do procesu. 

Musím říci, že když potřebuji, pomohou mi něco nabarvit, podat šroubovák. Za mě je to super, když budou v budoucnu vědět, jaké nářadí se něco používá, pak budou vědět co je práce a že není lehká. Je to dřina a budou si práce vážit - doufám.

A v neposlední řadě je učím finanční gramotnosti, co kolik stojí, počítáme práci, a jak se vše pak nakonec prodá zákazníkovi. Snažím se tak v jejich hlavičkách udělat jakýsi prostorná to, aby viděli, že když něco chtějí koupit, musí si na to peníze vydělat. Samozřejmě jejich tatínek a maminka. 

Když bych jednou v daaaaaleeekkkéééém budoucnu dělal e-shop na plný úvaze a třeba by se něco i prodávalo :), tak bych byl moc rád kdyby právě naše děti pokračovali v rodinném podnikání.

Třeba je to nebude bavit a půjdou si každý svou cestou, což mi nevadí a budu to respektovat. Nebo naopak je to bavit bude a já budu mít krásný pocit, že jsme jako rodina dobrý tým.

Ahoj Sommříci :)