Jak jsem dělal nový stoleček

29.08.2020

Ahoj, dnes máme sobotu a tím pádem dostatek času pro nový experiment. Již delší dobu jsem měl v plánu vytvořit něco nového k poličkám. Konkrétně jsem chtěl regálek, který by byl určen do naší koupelny. Měl mít rozměr 40 x 40. 

No co se nestalo :), jedu si do Bauhausu pro dřevo, jenže co si mám vybrat? jak udělám desku 40 x 40? No nakonec mi padla do oka pracovní dubový deska, tak jsem jí koupil a nechal jí nařezat. Stála mě 1200 korun, jsem myslel že tam lehnu. Co dál? potřebuji trubky, barvu, štětce. Dalších 1700 na pokladně :). Takže jen pro představu 2900 jsem nechal za materiál na tohoto krasavce.

Po příchodu domu, jsem se hned pustil do práce. Začal jsem brousit desky, natírat kovové trubky, spojky a tak dále. Práce byla cca 5 hodin, když vezmu v potaz cenu stolku, tak jsem v háji.

3499 mínus cena materiálu 2900 se rovná? Ano 500 za 5 hodin práce. A to je na dnešní dobu tedy velká láce.

Jedná se o můj první kousek a je tam tedy zavádějící pěkná cena. Až vychytám techniku, budu muset zdražit, jinak bych neměl ani na provoz brusky :(.

Musím říci, že se mi líbí. S tvrdým dřevem jsem pracoval dnes poprvé a nevím co si o něm mám myslet. Na jednu stranu je fakt tvrdé a neudělá se do něj rýha ani nehtem. Na jednu stranu super, na druhou stranu se jedná o správku a je to vidět. Raději dělám z masivem jako jsou smrkové hranoly a fošny. Jenže smrk je zase měkké a vše se do něj vmáčkne.

Každopádně, když si budete chtít stolek zakoupit, budete jistě spokojení. Barva se dá kdykoliv změnit. To když si koupíte lamino na Zličíne, tak s tím již nic nikdy neuděláte. 

Tento stolek má masivní dřevo a kov. Což znamená, že pomocí štětce a barvy si můžete v budoucnu upravit dle vlastního uvážení. To se mi strašně líbí. Snad Vám také.

Mějte se,


Míra